Ochrona oczu dzięki okularom narciarskim
W ubiegły weekend Firma Edel-Optics wzięła udział w ProSieben Wintergames, telewizyjnym show ze sportami zimowymi – na szczęście jako partner, a nie uczestnik zawodów. Na szczęście, bo podczas różnych zawodów dochodziło do jednej kraksy za drugą. Trzeba przyznać, że zjazd kajakiem po ośnieżonym stoku to trudne zadanie nawet dla sportowców ekstremalnych. Jeszcze więcej wywrotek zaliczyli uczestnicy startujący w konkurencji na skuterach śnieżnych. Zamiast na podium niektórzy ambitni prominenci wylądowali na kozetce.
Również jazda na nartach ma swoją ciemną stronę, którą jest duża wypadkowość. Upadki na zboczu wynikają często ze złej widoczności. Ponieważ w górach światło słoneczne mocno odbija się od śniegu, niezwykle łatwo ulegamy oślepieniu. W najgorszym przypadku może zakończyć się to uszkodzeniem rogówki. Dlatego w słoneczne dni okulary z filtrem przeciwsłonecznym są wręcz niezbędne na stoku. Okulary narciarskie zapewniają odpowiednią ochronę oczu przed śniegiem, wiatrem i zimnem
Na co należy zwracać uwagę dokonując zakupu?
Na zakup nowych okularów narciarskich trzeba zarezerwować sobie sporą ilość czasu. Okulary powinny być dopasowane wielkością do twarzy oraz do kasku. W przeciwnym razie będą za bardzo uciskaly lub spadały z twarzy, obniżając tym samym jakość widzenia. Dlatego też dokonując zakupu okularów koniecznie zabierzcie ze sobą swój kask. Okulary z miękką pianką na oprawce dodatkowo zmniejszą ucisk i są niezwykle komfortowe.
Jakie szkła będą dla mnie odpowiednie?
Oczywiście uprawniając sporty zimowe chcielibyśmy zawsze mieć idealną widoczność i widzieć co się dzieje zarówno po naszej lewej, jak i po prawej stronie. Ważne jest, aby powierzchnia okularów była tak duża, jak to tylko możliwe. Ponieważ słońce na stoku znacznie bardziej oślepia , okulary narciarskie muszą zapewniać stuprocentową ochronę przed promieniami słonecznymi. Zgodnie z naszymi potrzebami możemy wybierać spośród wielu modeli z różnymi filtrami oraz w różnorodnej kolorystyce, które przepuszczaja mniej lub więcej światła. Ci, którzy nie mają ochoty kupować więcej niż jednej par okularów, mogą zaopatrzyć się w kilka szyb i wymieniać je w zależności od potrzeb.
Dodatkowe funkcje
Aby uniknąć problemu zaparowania okularów, można zaopatrzyć się w tak zwaną podwójną szybę. Wyrównuje ona temperaturę , pomiędzy wewnątrzna, a zewnętrzną szybą, zapewniając przez to perfekcyjną widoczność. Dodatkowym udogodnieniem może być zakup okularów z funkcją wentylacji. Należy pamiętać o tym, żeby nigdy nie dotykać wewnętrznej części okularów, aby nie zniszczyć specjalnej powłoki, która chroni przed zaparowanie.
Podwójne okuary
Wszystkie osoby mające problemy ze wzrokiem doskonale wiedzą, że odwiecznym problemem jest znalezienie okularów narciarskich, pod które można założyć okulary korekcyjne i nie wyglądać prz tym zabawnie. W tym przypadku z pomocą przyjdą tak zwane modele over the glass. Zapewniają one nie tylko większe pole widzenia, ale mają dodatkowo miejsce na zauszniki i tym samym można je bez problemu nosić razem z okularami korekcyjnymi.
Oakley Airbrake: dobry przykładl!
Porównując różnorodne okulary narciarskie, w naszym rankingu niesamowicie dobrze wypadł model Oakley Airbrake. Jego zalety to przewiewna podwójna szyba, technologia zapobiegająca zaparowaniu oraz szkła wykonane z plutonitu, zapewniające maksymalną ochronę przed promieniami słonecznymi. Oprócz tego okulary posiadają dwie różne szyby, które w zależności od potrzeby można w prosty sposób wymienić. Oprawki wykonane z miękkiej pianki minimalizują ucisk na nosie, a ruchome gumowe paski sprawiają, że okulary pozostają nieruchome na kasku. Ten model oraz wiele innych możecie oczywiscie znaleźć w naszym sklepie internetowym.
Leave a Comment