INFOLINIA +48 22 103 35 36
Bezpłatna wysyłka i zwroty  
30 dni na zwrot towaru  
pokaż wszystkie wyniki
Twój koszyk jest jeszcze pusty.
0
0
filtr
Okulary korekcyjne
Okulary sportowe

 
 
 

Dziecięce Okulary przeciwsłoneczne

 
 
 
 

Kształt twarzy

 • Wąska
  Wąska551
 • Normalna
  Normalna124
 • Szeroka
  Szeroka12

rozmiary

Nie znasz jeszcze rozmiaru swoich okularów?
Znajdź odpowiedni rozmiar

Popularne

rodzaj oprawek

kolor oprawek

 • b?yszcz?ce (6)
 • matowe (3)
 • ciemne (1)

Kolor soczewki

              

cena w PLN

 • poniżej 250 (6)
 • 250 – 450 (442)
 • 450 – 650 (205)
 • 650 – 1 000 (116)
 • 1 000 – 1 200 (12)
 •  
filtr
filtr
 
781
 
 
 

Sortuj

 • sortuj wg ceny (najtańsze najpierw)
 • najdroższe najpierw
 • najczęściej kupowane
 • Sortuj wg daty ukazania się na rynku
filtr
 
 
1/17
1/17
2 3 4
15 16 17

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Ochrona przed słońcem dla dzieci

Każdy, kto chociaż raz spojrzał w duże, świecące oczy malucha, wie, jak łatwo może nas oczarować. Jednak delikatne dziecięce oczy są tak samo wrażliwe jak i czarujące. Większe źrenice i jaśniejsze soczewki oka są bardziej podatne na promienie UV. Podczas gdy przepuszczalność soczewek oka wynosi u osób powyżej 25 roku życia tylko 10 procent, jest ona u dzieci nieco wyższa. U małych dzieci nawet 75 procent niebezpiecznego światła UV przenika do wnętrza oka. Może to spowodować trwałe uszkodzenie siatkówki oka, a na dłuższą metę może prowadzić nawet do skutków późnych, takich jak rak czy katarakta.

W przypadku niemowląt łatwo można uniknąć słońca, ponieważ rodzice mogą po prostu zaparkować wózek z dzieckiem w cieniu. Dzieci, które są już w wieku, w którym szaleją po podwórku, powinny nosić okulary przeciwsłoneczne z przyciemnionymi szkłami podczas zabawy na słońcu. Dzieci, zarówno chłopcy i dziewczynki, muszą odkrywać świat wokół. Jest to również ważne dla oczu, ponieważ naturalne światło jest bardzo potrzebne w stosunku do światła sztucznego, które stale otacza nas w dzisiejszym świecie.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci uważamy za konieczność. Jeśli szukasz idealnej i wszechstronnej ochrony dla dziecka, polecamy wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne ze szerokimi zausznikami. Chronią oczy przed promieniami UV i poprzez szerokie zauszniki nie będą się zsuwać tak często z twarzy. Ogólnie rzecz biorąc, to samo dotyczy dobrych okularów przeciwsłonecznych dla dzieci, co dobrych okularów przeciwsłonecznych noszonych przez dorosłych:

 • szkło odporne na zarysowanie i stłuczenie
 • Znak CE
 • wystarczająca ochrona przed promieniowaniem UV

Ale jakiej ochrony przed promieniami UV potrzebują okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Specjaliści firmy Zeiss polecają okulary przeciwsłoneczne z Ochroną UV do 400 nanometrów. Odpowiada to promieniowaniu UV-A o długości fali od 315 do 400 nanometrów. Właśnie promieniowanie UV-A jest jednym z powodów, dlaczego w słoneczne dni powinniśmy zawsze nosić dobre okulary przeciwsłoneczne. Natomiast promieniowanie UV-B pozostaje uwięzione w warstwie ozonowej (jeżeli warstwa ozonowa jest nienaruszona, stykamy się tylko z około 8 - 10% fal UV-B). A promieniowanie UV-C jest całkowicie filtrowane nawet w najwyższych warstwach atmosfery.

Innym powodem stosowania okularów przeciwsłonecznych dla dzieci jest ochrona oczy przed przeszkadzającymi odblaskami światła. Jest to szczególnie ważne, gdy zabieramy dziecko nad wodę lub w góry. Aby mali odkrywcy nie byli stale narażeni na silne, oślepiające światło słoneczne podczas swoich wakacyjnych przygód, zalecamy szkła o ciemnym barwieniu. Na przykład szkła kategorii 3, albo jeśli słonce nie razi aż tak, to wystarczają nawet szkła kategorii 2.

Optymalna ochrona przed mocnym światłem dla dzieci

Najlepszym sposobem na ochronę oczu przed silnym oślepiającym światłem, są okulary z polaryzacją. Filtr polaryzacyjny ma właściwość, że szczególnie skutecznie filtruje wiązki światła odbite od powierzchni takich jak śnieg lub woda. Marka okularów przeciwsłonecznych Polaroid Kids ma w swoim asortymencie tylko i wyłącznie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z polaryzacją. Tak samo jak w przypadku marki Polaroid, odpowiednika dla dorosłych, możesz być pewien przy zakupie okularów Polaroid Kids, że kupujesz najlepszą możliwą ochronę przed słońcem na rynku okularowym.

Inna bardzo popularna marka okularów, na którą warto spojrzeć, jeśli twoje dziecko potrzebuje okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne dla dzieci, to Ray-Ban Junior. W naszym asortymencie znajdziesz mnóstwo najróżniejszych okularów, w wersji junior. Tutaj każdy chłopiec i każda dziewczynka znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego, można również filtrować według właściwości szkła poprzez opcje filtrujące po lewej stronie ekranu. W ten sposób znajdziesz okulary przeciwsłoneczne przeznaczone specjalnie dla dzieci z polaryzacją lub jako okulary lustrzanki dla dzieci.

U Nas w Edel-Optics, ty i twoje dziecko znajdziecie ogromny wybór okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. Twoje dziecko będzie na 100% zadowolone z nowych okularów. Ponieważ z ponad 500 najróżniejszych okularów przeciwsłonecznych dla dzieci, nawet najbardziej uparte dziecko znajdzie okulary, które mu będą odpowiadać. Więc na co czekasz! Odwiedź nas w naszym niezwykłym świecie okularów w Edel-Optics.